KADETI ROOKIE VICEŠAMPIONI REPUBLIKE SRPSKE

Kadeti Rookie su vicešampioni Republike Srpske. U prvoj utakmici turnira naši momci su više nego ubjedljivo savladali kadete Budućnosti iz Bijeljine rezultatom 85:59 (24:17,30:0,16:23,15:19). Drugu utakmicu su igrali kadeti Igokee i Slavije iz Istočnog Sarajeva. U uzbudljivoj utakmici u zadnjem minutu su kadeti Igokee prelomili utakmicu u svoju korist i pobjedili rezultatom 86:79 (24:21,24:23,9:20,29:15). Drugog dana, prvi na teren su istrčale ekipe Budućnosti i Igokee. Opet je odigrana uzbudljiva utakmica do samog kraja gdje su kadeti Igokee slavili rezultatom 66:61 (21:23,14:15,15:9,16:14). Drugu utakmicu na turniru naši momci su odigrali protiv kadeta Slavije gdje smo bez većih problema pobjedili rezultatom 83:68 (36:21,17:12,16:15,14:20). U borbi za treće mjesto  košarkaši Budućnosti su bili bolji rival od košarkaša Slavije rezultatom 84:79 (18:20,24:18,21:14,21:27). U odlučujućoj utakmici za prvaka naši kadeti su poraženi od kadeta Igokee rezultatom 73:68 (17:17,16:17,23:15,17:19). Naši momci su odlično započeli utakmicu i poveli 17:10, ali već u prvom minutu druge četvrtine se desio veliki peh za našu ekipu. Najbolji igrač, centar, Đorđe Topolović u jednom duelu ispod našeg koša je nezgodno doskočio i iskrenuo skočni zglob i za njega je već tad utakmica bila završena, što nam je u mnogome poremetilo dalju igru. Naša niska postava je odigrala maksimalno požrtvovano do samog kraja utakmice gdje smo imali +3 razlike nešto manje od tri minute prije kraja ali nismo uspjeli zadržati prednost prije svega zbog dominacije protivnika u skoku, te uz malo sportske sreće kadeti Igokee su osvojili finalni turnir. Našim kadetima čestitke na osvojenoj srebrenoj medalji.